АТФ-Форте инструкция

Международное название:
Adenosine
Торговая марка:
АТФ-Форте
Условие продажи:
без рецепта

АТФ-Форте инструкция по применению

Производитель:
ТОВ "АСТРАФАРМ", м. Вишневе, Києво-Святошинський р-н, Україна
Международное название:
Adenosine
Код АТС:
C01EB10
Регистрация:
№ UA/5462/01/01 от 2011-09-16 до 2016-09-16
Приказ:
№836 от 2013-09-27 до 2016-09-16
Состав:
1 таблетка містить аденозин-5'-трифосфато-гістидинато-магнію (II) трикалієву сіль октагідрату у перерахуванні на суху речовину (без вмісту натрію хлориду) 15 мг, що відповідає сумі аденінових нуклеотидів 9,44 мг
Условие продажи:
без рецепта

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

АТФ-ФОРТЕ®

Склад лікарського засобу

діючі речовини: аденозин-5'-трифосфато-гістидинато-магнію (II) трикалієва сіль октагідрат;

1 таблетка містить аденозин-5'-трифосфато-гістидинато-магнію (II) трикалієву сіль октагідрату у перерахуванні на суху речовину (без вмісту натрію хлориду) 15 мг, що відповідає сумі аденінових нуклеотидів 9,44 мг або 30 мг, що відповідає сумі аденінових нуклеотидів 18,89 мг;

допоміжні речовини: пудра цукрова; лактоза, моногідрат; магнію стеарат; кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма

Таблетки.

Таблетки білого кольору плоскоциліндричної форми зі скошеними краями та рискою з одного боку.

Назва і місцезнаходження виробника

ТОВ «АСТРАФАРМ».

Україна, 08132, Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, 6.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати. Код АТС С01E B10.

АТФ-ФОРТЕ® – лікарський засіб нового класу речовин – різнолігандних координаційних сполук з макроергічними фосфатами, молекула якого складається з аденозин-5¢-трифосфату (АТФ), амінокислоти гістидину, магнію, калію. За рахунок оригінальної структури молекули препарат має характерну фармакологічну дію, яка не властива кожному з її хімічних компонентів (АТФ, гістидин, К+, Мg++).

АТФ-ФОРТЕ® впливає на метаболічні процеси у міокарді, нормалізує енергетичний обмін, активність іонтранспортних систем мембран клітин, показники ліпідного складу мембран, активність мембранозв’язаних ферментів, покращує антиоксидантну систему захисту міокарда, чинить антиішемічну, мембраностабілізуючу дію, антиаритмічний ефект при суправентрикулярній тахікардії.

Препарат здійснює енергозберігаючий ефект за рахунок пригнічення активності ферменту 5¢-нуклеотидази, який відповідає за швидкість гідролізу енергетичних субстратів.

АТФ-ФОРТЕ® запобігає структурно-функціональним ушкодженням плазматичних мембран кардіоміоцитів, забезпечуючи зберігання кількісного та якісного складу ліпідів мембран, пригнічуючи активність мембранозв’язаних фосфоліпаз. АТФ-ФОРТЕ® пригнічує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), тим самим зменшує накопичення у мембранах продуктів гідролізу та переокиснення фосфоліпідів – жирних кислот, лізофосфоліпідів, для яких характерні виражені детергентні властивості і здатність викликати порушення скоротливої та ритмічної діяльності серця при ішемії. У разі експериментальної ішемії міокарда препарат підвищує активність Na+ - K+-АТФ-ази та Са2+-, Mg 2+-АТФ-ази та кальційзв'язуючий потенціал мембрани.

АТФ-ФОРТЕ® покращує показники центральної та периферичної гемодинаміки, коронарного кровообігу, нормалізує скоротливість міокарда, що призводить до підвищення показників фізичної працездатності. В умовах ішемії препарат зменшує споживання міокардом кисню, активізує функціональний стан серця. Препарат відновлює нормальний синусовий ритм у хворих з пароксизмальною суправентрикулярною тахікардією.

АТФ-ФОРТЕ® нормалізує концентрацію калію та магнію у тканинах, знижує концентрацію сечової кислоти.

При введенні в організм АТФ-ФОРТЕ® повільно розпадається з утворенням аденозину.

Показання для застосування

Комплексна терапія:

– ішемічної хвороби серця, нестабільної стенокардії, стенокардії спокою та напруження;

–постінфарктного та міокардитичного кардіосклерозу (дифузного та вогнищевого кардіосклерозу);

– порушень серцевого ритму;

– нейроциркуляторної дистонії;

– міокардіодистрофії та міокардитів;

– синдрому хронічної втоми.

Протипоказання

Підвищена чутливість до препарату та його компонентів. Гострий інфаркт міокарда, тяжкі форми бронхіальної астми, кардіогенний та інші види шоку, обструктивні захворювання бронхолегеневої системи, синоатріальна та атріовентрикулярна блокада II-III ступеня, гіперкаліємія, гіпермагніємія, геморагічний інсульт.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

При поєднанні атріовентрикулярної блокади з іншими порушеннями ритму препарат не призначають. При тривалому застосуванні препарату АТФ-ФОРТЕ ® слід контролювати рівень калію і магнію у крові. Небажано застосовувати при значній артеріальній гіпотензії. З обережністю призначати при схильності до бронхоспазмів.

АТФ-ФОРТЕ® не можна застосовувати одночасно з серцевими глікозидами у зв’язку з підвищенням ризику виникнення атріовентрикулярної блокади.

До складу таблеток у невеликій кількості входить пудра цукрова, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.

Препарат містить лактозу, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати АТФ-ФОРТЕ®.

Під час лікування препаратом АТФ-ФОРТЕ® необхідно обмежити вживання продуктів, до складу яких входить кофеїн (кава, чай, напої з колою).

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Клінічні дані про безпеки та ефективності застосування препарату у період вагітності відсутні, тому застосування його вагітним жінкам протипоказане.

На період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дані відсутні. У випадках, якщо під час лікування препаратом спостерігається запаморочення, зниження артеріального тиску, слід утриматися від керування транспортними засобами або роботи з іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози

Таблетки АТФ-ФОРТЕ® приймати сублінгвально (під язик) і тримати до повного розсмоктування. Разова доза становить 15-30 мг 3‑4 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Курс лікування встановлює лікар індивідуально, у середньому 20-30 діб. У разі необхідності курс можна повторити через 10-15 діб (після консультації з лікарем).

При гострих серцевих станах (приступ стенокардії, аритмія) препарат приймати у разовій дозі

15-60 мг до зникнення негативних симптомів. Максимальна добова доза становить 400-600 мг.

Передозування

Симптоми: можливий розвиток брадикардії, виникнення атріовентрикулярної блокади, синкопальний стан, пов’язаний з раптовим зниженням артеріального тиску.

Лікування: припинення застосування препарату; призначають симптоматичну терапію, судинозвужувальні засоби, при виникненні брадикардії – введення атропіну сульфату.

Побічні ефекти

Можливе виникнення нудоти, неприємних відчуттів в епігастрії, алергічних реакцій, зниження артеріального тиску, головний біль, тахікардія, посилення діурезу, гіперемія обличчя, відчуття жару, запаморочення, неприємні відчуття у грудях, посилення моторики травного каналу, бронхоспазм. При тривалому та неконтрольованому прийомі – гіперкаліємія або гіпермагніємія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види вза ємодій

АТФ-ФОРТЕ® не можна застосовувати одночасно із серцевими глікозидами у зв’язку з підвищенням ризику виникнення атріовентрикулярної блокади.

При одночасному прийомі з калійзберігаючими діуретиками, препаратами калію та інгібіторами АПФ підвищується ризик розвитку гіперкаліємії, з магнеротом та іншими препаратами магнію – гіпермагніємії.

Дипіридамол посилює терапевтичний ефект препарату АТФ-ФОРТЕ®, а ксантинолу нікотинат, кофеїн, теофілін, амінофілін – зменшують.

АТФ-ФОРТЕ® може посилювати антиангінальну дію a- і β-адреноблокаторів, блокаторів кальцієвих каналів, нітратів.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці, при температурі від +3 °С до +5 °С.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 2, або 3, або 4 блістери у коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.