Фазепам-ЗН инструкция

Торговая марка:
Фазепам-ЗН
Условие продажи:
по рецепту

Фазепам-ЗН инструкция по применению

Производитель:
ТОВ "Харківське фармацевтичне підприємство "Здоров'я народу", м. Харків, Україна
Международное название:
Код АТС:
N05BA
Регистрация:
№ UA/13615/01/02 от 2014-05-19 до 2019-05-19
Приказ:
№340 от 2014-05-19 до 2019-05-19
Состав:
1 таблетка містить феназепаму у перерахуванні на 100 % речовину 1,0 мг
Условие продажи:
по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ФАЗЕПАМ -ЗН

(PHAZEPAM- ZN )

Склад

діюча речовина: phenazepam;

1 таблетка містить феназепаму у перерахуванні на 100 % речовину 0,5 мг або 1,0 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат, крохмаль картопляний, магнію стеарат, гіпромелоза.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору круглої циліндричної форми з плоскою поверхнею та фаскою.

Фармакотерапевтична група

Анксіолітики. Код АТХ N05B А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка .

Феназепам – транквілізатор із групи похідних бензодіазепіну. Чинить анксіолітичну, протисудомну, міорелаксуючу та снодійну дії.

Феназепам є екзогенним лігандом специфічних бензодіазепінових рецепторів ЦНС. Механізм дії пов’язаний зі зменшенням збудливості підкіркових центрів головного мозку та гальмуванням їхньої взаємодії з корою мозку.

Фармакокінетика .

При пероральному застосуванні феназепам добре всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, час досягнення максимальної концентрації феназепаму в крові – від 1 до 2 годин, період напіввиведення з організму – від 6 до 10 годин. Метаболізується в печінці. Екскреція препарату здійснюється переважно нирками.

Клінічні характеристики

Показання

Підвищена роздратованість, відчуття тривоги, страху, психомоторне збудження, емоційна лабільність, розлади сну та інші прояви невротичних, неврозоподібних, психопатичних, психопатоподібних станів, іпохондрично-синестопатичного синдрому, вегетативних дисфункцій; як анксіолітичний засіб у складі комплексної терапії при абстинентному синдромі, тиках, гіперкінезах.

Протипоказання

Міастенія, порушення функції печінки та нирок. Отруєння іншими транквілізаторами, нейролептиками, снодійними, наркотичними засобами, етиловим спиртом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Фазепам-ЗН посилює дію снодійних, наркотичних та протисудомних препаратів, етилового спирту. Не слід приймати Фазепам-ЗН водночас з інгібіторами моноаміноксидази, похідними фенотіазину, барбітуратами через значне взаємне потенціювання ефектів.

Особливості застосування

Фазепам-ЗН посилює дію алкоголю, тому вживання спиртних напоїв у період лікування Фазепамом-ЗН заборонено.

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Пацієнтам літнього віку необхідне зниження дози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не слід застосовувати препарат у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Під час застосування препарату Фазепам-ЗН слід утримуватися від керування автотранспортом або іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Фазепаму-ЗН застосовують внутрішньо. Приймають не розжовуючи. Режим дозування встановлюється індивідуально, залежно від показань, перебігу захворювання та чутливості до препарату.

Для лікування невротичних, психопатичних, неврозоподібних та психопатоподібних станів, іпохондрично-синестопатичного синдрому, вегетативних дисфункцій, які супроводжуються відчуттям тривоги, страху, психомоторного збудження, емоційною лабільністю, середня доза препарату звичайно становить 0,5-1 мг 2-3 рази на добу. Через 2-4 дні, з урахуванням ефективності та переносимості препарату, за необхідності дозу можна збільшити до 4-6 мг на добу, ранкова та денна доза становить 0,5-1 мг, на ніч – решта від встановленої добової дози. При значно вираженій ажитації, страхові, тривозі лікування починають з дози 3 мг на добу, швидко збільшуючи дозу до 4-6 мг на добу до отримання терапевтичного ефекту.

У складі комплексної терапії при тиках, гіперкінезах разова доза становить 0,5-3 мг (1 або 2 рази на добу); при абстинентному синдромі – 2,5-5 мг на добу.

Максимальна добова доза препарату становить 10 мг та може застосовуватись виключно в умовах стаціонарного лікування під наглядом лікаря.

При порушеннях сну доза становить 0,5 мг за 20-30 хвилин до сну.

Тривалість курсу лікування – до 2 місяців – визначає лікар індивідуально, залежно від стану хворого та перебігу захворювання. При відміні препарату дозу слід зменшувати поступово.

Діти.

Застосування препарату дітям (віком до 18 років) протипоказане.

Передозування

Можливі виражена атаксія, алергічні реакції.

Лікування: промивання шлунка, симптоматична терапія (при необхідності застосовують серцево-судинні препарати та стимулятори ЦНС, флумазеніл (в умовах стаціонару)). Гемодіаліз малоефективний.

Побічні реакції

Інколи може спостерігатися сонливість, м’язова слабкість, можливі запаморочення, нудота, запор, атаксія, порушення координації рухів, порушення менструального циклу, зниження статевого потягу, алергічні реакції. Частота та характер побічної дії залежать від індивідуальної чутливості, дози та тривалості лікування. При зменшенні дози або припиненні прийому Фазепаму-ЗН побічні ефекти зникають.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 5 блістерів у коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ “Харківське фармацевтичне підприємство “Здоров’я народу”.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Україна, 61002, м. Харків, вул. Мельникова, 41.