Флавамед инструкция

Международное название:
Ambroxol
Торговая марка:
Флавамед
Условие продажи:
без рецепта
Схожие по названию:

Флавамед инструкция по применению

Производитель:
БЕРЛІН-ХЕМІ АГ, Німеччина
Менаріні-Фон Хейден ГмбХ (Виробництво "in bulk", пакування та контроль серій), Німеччина
Международное название:
Ambroxol
Код АТС:
R05CB06
Регистрация:
№ UA/3591/02/01 от 2013-04-08 до 2018-04-08
Приказ:
№276 от 2013-04-08 до 2018-04-08
Состав:
1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг
Условие продажи:
без рецепта

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФЛАВАМЕД â ТАБЛЕТКИ ВІД КАШЛЮ

(FLAVAMED â COUGH TABLETS)

Склад лікарського засобу

діюча речовина: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини : лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон К 30, целюлоза порошкоподібна, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Лікарська форма

Таблетки.

Круглі плоскопаралельні таблетки білого кольору, зі скошеними краями і насічкою для поділу з одного боку. Таблетку можна розділити на дві рівні частини.

Назва і місцезнаходження виробників

Виробництво «in bulk», контроль серій:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Темпельхофер Вег 83, 12347 Берлін, Німеччина.

Пакування, контроль та випуск серій:

БЕРЛІН-ХЕМІ АГ.

Глінікер Вег 125, 12489 Берлін, Німеччина.

Виробництво «in bulk», пакування, контроль серій:

Менаріні - Фон Хейден ГмбХ.

Лейпцигер Штрасе 7-13, 01097 Дрезден, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються при кашлі і застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Код АТС R05C B06.

Амброксол, заміщений бензилами, є метаболітом бромгексину. Його відмінність від бромгексину полягає у відсутності метальної групи у паратрансположенні циклогексильного кільця. Хоча механізм дії амброксолу вивчений недостатньо, відомо, що він чинить секретолітичну та секретомоторну дії. У середньому дія препарату проявляється через 30 хв після перорального застосування і триває протягом 6-12 годин залежно від разової дози. Доклінічні дослідження показали, що амброксол збільшує частоту серозного компонента у бронхіальному секреті, що полегшує транспортування мокротиння за рахунок зменшення його в’язкості та посилення роботи війчатого епітелію. Амброксол активує систему сурфактанта за рахунок безпосереднього впливу на пневмоцити ІІ типу в альвеолах та клітини Клара, які містяться у дихальних шляхах малого діаметра. Амброксол посилює утворення та виведення поверхнево-активного матеріалу в альвеолах та бронхіальному дереві плода та дорослого організму.

Після перорального застосування амброксол майже повністю всмоктується. Тmaх при цьому становить 1-3 години. Абсолютна біодоступність амброксолу при пероральному застосуванні зменшується приблизно на третину після першого проходження через печінку. Амброксол зв’язується з білками плазми приблизно на 85 %. Період напіввиведення – 7-12 годин. Загальний період напіввиведення амброксолу та його метаболітів становить приблизно 22 години. Амброксол проникає через гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри та у грудне молоко.

Близько 90 % амброксолу виводиться нирками у вигляді метаболітів, що утворюються у печінці. Менше 10 % амброксолу виводиться нирками у незміненому стані.

Через високий ступінь зв’язування з білками плазми крові та великий об’єм розподілу, а також через повільний перерозподіл з тканин у кров значне виведення амброксолу за допомогою гемодіалізу або форсованого діурезу малоймовірне.

При тяжких захворюваннях печінки кліренс амброксолу зменшується на 20-40 %. При тяжких порушеннях функції нирок можливе накопичення метаболітів амброксолу.

Показання для застосування

Секретолітична терапія при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, що супроводжуються порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до амброксолу гідрохлориду або до будь-якого компонента препарату. Застосування хворим зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдром малабсорбції глюкози/галактози.

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Дуже рідко на тлі лікування амброксолом розвивалися тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появі змін шкіри та слизових оболонок слід негайно припинити застосування амброксолу та негайно звернутися до лікаря.

На початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у хворих можлива поява неспецифічних симптомів, подібних до початкових ознак грипу, таких як пропасниця, біль у м’язах, риніт, кашель та біль у горлі, тому хворі з такими ознаками можуть помилково розпочати вживання засобів проти кашлю та застуди.

Через те, що амброксол може посилювати секрецію слизу, його слід з обережністю застосовувати при порушеннях моторики бронхів та посиленій секреції слизу (наприклад, при рідкісному синдромі нерухомості війок).

Також амброксол необхідно застосовувати з особливою обережністю (наприклад, з тривалішими інтервалами та у зниженій дозі) при порушенні функції нирок та при тяжких захворюваннях печінки.

При тяжкій нирковій недостатності вірогідне накопичення метаболітів абмроксолу, що утворюються у печінці.

Оскільки муколітичні засоби можуть порушувати цілісність слизової оболонки шлунка, амброксол слід з обережністю застосовувати хворим на виразку шлунка.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Достатніх відомостей щодо застосування амброксолу вагітними немає. Застосовувати препарат протягом І триместру вагітності не рекомендується, а у ІІ та ІІІ триместрах препарат застосовувати тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від його застосування.

Амброксол проникає у грудне молоко. Через недостатність клінічних даних амброксол не рекомендується для застосування жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не відома.

Діти

Препарат застосовують дітям віком від 6 років. Дітям віком до 6 років доцільно застосовувати препарат у лікарській формі розчину – «Флавамед ® розчин від кашлю».

Спосіб застосування та дози

Діти віком від 6 до 12 років. По ½ таблетки (15 мг амброксолу гідрохлориду) 2-3 рази на добу.

Дорослі і діти віком від 12 років. По 1 таблетці (30 мг амброксолу гідрохлориду) 3 рази на добу протягом перших 2-3 діб, а надалі – по 1 таблетці 2 рази на добу. При необхідності дорослим можна застосовувати по 2 таблетки (60 мг амброксолу гідрохлориду) 2 рази на добу.

Таблетки приймати незалежно від прийому їжі, не розжовувати і запивати 1 склянкою води. Секретолітична дія амброксолу гідрохлориду підтримується за умови надходження в організм достатньої кількості рідини, тому під час лікування хворому необхідно вживати достатню її кількість.

Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально, але не слід застосовувати препарат довше 4-5 діб без призначення лікаря.

Передозування

Передозування амброксолу не супроводжувалося серйозними симптомами інтоксикації. Можливі деяке занепокоєння та виникнення діареї. Значне передозування амброксолу може супроводжуватися гіперсалівацією, позивами до блювання, блюванням, зниженням артеріального тиску.

Лікування. Невідкладні заходи, такі як виклик блювання та промивання шлунка, не показані, вони застосовуються лише у випадку значного передозування. Рекомендується симптоматична терапія.

Побічні ефекти

З боку травного тракту. Нудота, біль у шлунку, блювання, діарея, біль у животі, диспепсія.

З боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини. Шкірні висипання, кропив’янка, свербіж, синдром Стівенса-Джонсона та епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

З боку імунної систсеми . Реакції гіперчутливості, включаючи анафілактичні реакції, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

При комбінованому застосуванні препарату Флавамедâ таблетки від кашлю і протикашльових засобів, які пригнічують кашльовий рефлекс, може виникнути небезпечний застій секрету, тому треба дуже ретельно зважити очікувану користь та потенційний ризик від такого лікування.

Термін придатності

2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка. Блістери по 10 таблеток; 1 або 2, або 5 блістерів у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.