Метонат инструкция

Международное название:
Meldonium
Торговая марка:
Метонат
Условие продажи:
по рецепту

Метонат инструкция по применению

Производитель:
ВАТ "Лубнифарм", м. Лубни, Полтавська обл., Україна
ПрАТ "Лекхім - Харків", м. Харків, Україна
Международное название:
Meldonium
Код АТС:
C01EB17
Регистрация:
№ UA/11449/01/01 от 2011-04-28 до 2016-04-28
Приказ:
№159 от 2014-03-05 до 2016-04-28
Состав:
5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату
Условие продажи:
по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Метонат

(METONAT)

Склад

діюча речовина: метонат (3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрат;

5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату;

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати.

Код АТС С01Е В17.

Клінічні характеристики

Показання

У складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія); для лікування гострих і хронічних порушень кровопостачання мозку (мозкові інсульти і хронічна недостатність мозкового кровообігу); при гемофтальмі і крововиливі у сітківку різної етіології (діабетичної, гіпертонічної); при зниженні працездатності, фізичному перевантаженні; для усунення абстинентного синдрому при хронічному алкоголізмі (у комбінації зі специфічною терапією алкоголізму).

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищення внутрішньочереп­ного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах). Вагітність, період годування груддю.

Дитячий вік.

Спосіб застосування та дози

Призначають дорослим внутрішньовенно та парабульбарно.

Серцево-судинні захворювання і порушення мозкового кровообігу. У складі комплексної терапії добова доза при внутрішньовенному введенні становить 5-10 мл розчину (0,5 - 1 г відповідно), застосовують всю дозу зразу або розділяють її на 2 прийоми. Курс лікування - 4-6 тижнів.

Порушення мозкового кровообігу. Гостра фаза - по 0,5 г на день внутрішньовенно протягом 10 днів. Потім переходять на пероральні форми метонату. Загальний курс лікування - 4-6 тижнів.

Хронічні порушення - приймають пероральну лікарську форму.

Можливі повторні курси, зазвичай 2-3 рази на рік.

Судинна патологія і дистрофічні захворювання сітківки ока. Парабульбарно по 0,5 мл Метонату протягом 10 днів.

Розумові і фізичні перенавантаження. Застосовують по 0,5 г внутрішньовенно 1 раз на день. Курс лікування -10-14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2-3 тижні.

Хронічний алкоголізм. Внутрішньовенно по 0,5 г 2 рази на день. Курс лікування - 7-10 днів.

Побічні реакції

У поодиноких випадках - свербіж, почервоніння, висипання, диспептичні явища, набряк, тахікардія, збудження, зміна артеріального тиску.

Передозування

Можливі раптові зміни артеріального тиску. Терапія симптоматична.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано.

Діти

Немає достатніх даних щодо застосування Метонату для лікування дітей.

Особливості застосування

З обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки і нирок. Через можливий розвиток стимулювального ефекту рекомендується застосовувати Метонат у першій половині дня. Метонат не є препаратом першого ряду при гострому коронарному синдромі.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Протипоказання або обмеження щодо застосування препарату особами, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, не встановлено, але слід враховувати можливість розвитку збуджуючого ефекту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами й антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та бронхолітичними препаратами.

Метонат може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Метонат - структурний аналог у-бутиробетаїну, попередника карнітину. Препарат, пригнічуючи активність у-бутиробетаінгідроксилази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довголанцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокиснених жирних кислот - похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію.

Метонат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню. Таким чином, препарат позитивно впливає на дистрофічно змінені судини сітківки і на клітинний імунітет.

У результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується у-бутиробетаїн, якому притаманні судинорозширювальні властивості.

Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.

При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Метонат поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.

Метонату властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм.

Фармакокінетика. Біодоступність препарату дорівнює 100%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається відразу ж після введення. Період напіввиведення становить 3-6 годин.

Фармацевтичні характеристики

Основні фізико-хімічні властивості

прозора безбарвна рідина.

Несумісність

Розчин Метонату не слід змішувати в одному шприці з іншими препаратами.

Термін придатності

4 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25˚ С в недоступному для дітей місці.

Не заморожувати.

Упаковка.

По 5 мл в ампулах, № 10 у пачках картонних.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПАТ «Лубнифарм».

Місцезнаходження

Україна, Полтавська обл., 37500, м. Лубни, вул. Петровського, 16.

або

Виробник

ПрАТ «Лекхім-Харків».

Місцезнаходження

Україна, 61115, Харківська обл., м. Харків, вул. 17-Партз’їзду, 36.