Шалфей Др. Тайсс инструкция

Торговая марка:
Шалфей Др. Тайсс
Условие продажи:
без рецепта

Шалфей Др. Тайсс инструкция по применению

Производитель:
Др. Тайсс Натурварен ГмбХ, Німеччина
Международное название:
Код АТС:
R02AA20
Регистрация:
№ UA/11002/01/01 от 2010-09-01 до 2015-09-01
Приказ:
№750 от 2010-09-01 до 2015-09-01
Состав:
100 г спрею містять рідкого екстракту листя шавлії лікарської (Sage leaves liquid extract) (1:1) 2,0 г; екстракту ромашки аптечної (Chamomilla recutita extract) (4:1) 2,0 г; календули настойки (Tinct. Calendulae) (1:10) 6 г
Условие продажи:
без рецепта
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ШАВЛІЯ ДР. ТАЙСС

Склад лікарського засобу

Діючі речовини: 100 г спрею містять рідкого екстракту листя шавлії лікарської (Sage leaves liquid extract) (1:1) 2,0 г; екстракту ромашки аптечної (Chamomilla recutita extract) (4:1) 2,0 г; календули настойки (Tinct. Calendulae) (1:10) 6 г;

допоміжні речовини: вода очищена; сорбіту розчин, що не кристалізується 70 %, гліцерин 85 %, ментол рацемічний, гвоздики олія, рицинова олія - ПЕГ-40, натрію хлорид, калію сорбіт.

Лікарська форма

Спрей для ротової порожнини.

Прозорий розчин від жовтого до коричнювато-жовтого кольору зі специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

Др. Тайсс Натурварен ГмбХ, Міхелінштрассе, 10, 66424, Хомбург, Німеччина.

Фармакотерапевтична група

Препарати, що застосовуються при захворюванні горла. Код АТС R02A A20.

Застосовується для лікування та профілактики захворювань ротової порожнини загального характеру. Дезінфекційний, протизапальний, обволікаючий і протибольовий засіб для лікування горла і порожнини рота. Спеціально підібрана комбінація лікарських рослин діє комплексно на уражену слизову оболонку, обумовлюючи швидке зменшення болю, подразнення в горлі. Шавлія чинить інтенсивну протимікробну дію. Протизапальна дія шавлії була продемонстрована шляхом пригнічення синтезу тромбоксану В2 та лейкотрієну В 4. Водно-спиртовий екстракт шавлії (50%) гальмує колагенолітичну активність при гінгівітах.

Ромашка є спазмолітичним, протизапальним і антисептичним засобом. Крім того, ромашка має місцевий протизапальний та заспокійливий ефект.

Біологічно активні речовини (флавоноїдні та каротиноїдні глікозиди, сапоніни, дубильні речовини, ефірна олія, органічні кислоти), що містяться в екстракті календули, чинять протимікробну, протизапальну дію.

Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування

Інфекційно-запальні захворювання порожнини рота, горла і верхніх дихальних шляхів, які проявляються болем у горлі, захриплістю голосу, запаленням ясен і слизових оболонок рота: ангіна, стоматит, гінгівіт.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів, що входять до складу препарату. Дитячий вік до 12 років.

Належні заходи безпеки при застосуванні. Перед першим застосуванням спрей необхідно збовтати та зробити кілька натисків на розпилювач до появи дисперсного струменя. При застосуванні препарату слід затримати дихання, а балон тримати вертикально так, щоб розпилювач знаходився зверху; не можна користуватися перевернутим балоном.

Особливі застереження

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування препарату в період вагітності та годування груддю можливе у тому випадку, коли користь від застосування препарату для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини. Перед застосуванням проконсультуватись з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

На сьогоднішній день повідомлень немає.

При застосуванні відповідно до рекомендацій препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати зі складними механізмами.

Діти

Заборонено застосовувати дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням спрей необхідно збовтати. Розпиляти у ротову порожнину по 1-2 впорскування 2-3 рази на добу. При натисканні на головку розпилювача розпиляється одна доза. За відсутності ефекту лікування протягом 3-4 діб або погіршання стану необхідно звернутися до лікаря. Після прийому препарату рекомендується протягом 30 хвилин утримуватися від приймання їжі та пиття. Курс лікування становить від 3 до 10 діб.

Передозування

При передозуванні препарату можливе виникнення алергічних реакцій. Терапія симптоматична.

Побічні ефекти

При індивідуальній підвищеній чутливості до компонентів препарату можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипання, свербіж тощо). Гліцерин, що входить до складу препарату, може спричинити подразнення шкіри та слизової оболонки. При появі побічних реакцій слід припинити прийом препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види вза ємодій

Посилює дію інших протизапальних засобів.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка. Спрей по 30 мл у флаконах № 1.

Категорія відпуску

Без рецепта.