Сульфокамфокаин-Дарница инструкция

Торговая марка:
Сульфокамфокаин-Дарница
Условие продажи:
по рецепту

Сульфокамфокаин-Дарница инструкция по применению

Производитель:
ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця", м. Київ, Україна
Международное название:
Код АТС:
C01EB
Регистрация:
№ UA/7392/01/01 от 2012-10-19 до 2017-10-19
Приказ:
№712 от 2013-08-09 до 2017-10-19
Состав:
1 мл розчину містить DL сульфокамфорної кислоти 49,6 мг, новокаїну основи 50,4 мг
Условие продажи:
по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СУЛЬФОКАМФОКАЇН-ДАРНИЦЯ

(SulfocamphocainE-Darnitsa)

Склад

Діючі речовини: 1 мл розчину містить сульфокамфорної кислоти (в перерахуванні на 100 % суху речовину) 49,6 мг, новокаїну основи (в перерахуванні на 100 % речовину) 50,4 мг;

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група

Кардіологічні препарати.

Код АТС

С01E B02.

Клінічні характеристики

Показання

Гостра та хронічна дихальна недостатність, пригнічення дихання при пневмонії та інших інфекційних захворюваннях. Кардіогенний та анафілактичний шок. Гостра серцева недостатність в геріатрії. Отруєння алкоголем, легкі форми отруєння снодійними засобами.

Протипоказання

Підвищена чутливість до камфори та новокаїну, епілепсія, схильність до судомних станів.

Спосіб застосування та дози

Сульфокамфокаїн-Дарниця вводять підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно (повільно, струминно або краплинно) дорослим у разовій дозі 2 мл. Для розведення слід застосовувати ізотонічний розчин натрію хлориду з pН не нижче 5,5. При необхідності препарат вводять 2–3 рази на добу. Внутрішньовенно Сульфокамфокаїн-Дарниця вводять у гострих випадках. При хронічній дихальній та серцевій недостатності препарат застосовують внутрішньом'язово або підшкірно. Курс лікування може становити 20–30 днів. Максимальна добова доза для дорослих – 12 мл.

Побічні реакції

Можливе зниження артеріального тиску (особливо у пацієнтів із артеріальною гіпотензією), шкірні алергійні реакції (висипи, свербіж, почервоніння шкіри).

Передозування

Можливі: головний біль, запаморочення; при гострому отруєнні – почервоніння обличчя, патологічна рухова активність, марення, епілептиформні судоми. При передозуванні, залежно від основного синдрому, призначають антипсихотичні та протисудомні засоби. При невираженому психомоторному збудженні – транквілізатори або заспокійливі засоби.

Застосування в період вагітності або годування груддю

У доказовій медицині відсутня об'єктивна інформація про застосування Сульфокамфокаїну-Дарниця в період вагітності, тому вагітним препарат не застосовують. Не виключається можливість виділення препарату з молоком у період годування груддю тому при застосуванні препарату необхідно припинити грудне годування.

Діти

Об'єктивний досвід застосування у дітей відсутній у зв'язку з тим, що в ранньому дитячому віці застосування препарату неможливе через наявність новокаїну – основи, а в більш пізньому дитячому віці – через можливість камфори підвищувати судомну готовність у дітей.

Особливості застосування

Слід бути обережними при введенні препарату пацієнтам із низьким артеріальним тиском (гіпотензивний вплив новокаїну).

Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат не впливає на швидкість нервово-м'язової провідності, у рекомендованих дозах його можна застосовувати особам, які управляють автотранспортом або працюють зі складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Сульфокамфокаїн-Дарниця є антагоністом алкоголю щодо пригнічувального впливу на дихання при передозуванні. Препарат можна комбінувати із серцевими глікозидами, сечогінними засобами, іноді його призначають для зниження побічних ефектів при проведенні хіміотерапії 5-фторурацилом.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Сульфокамфокаїн-Дарниця належить до групи аналептичних лікарських засобів. Механізм дії препарату обумовлений збудженням центральної нервової системи, в першу чергу центрів довгастого мозку як безпосередньо, так і через сонний синус. Препарат тонізує дихальний і судиноруховий центри, підсилює обмінні процеси в серцевому м'язі, підвищуючи його чутливість до впливу симпатичних нервів. Сульфокамфокаїн-Дарниця впливає на судини. У результаті відбувається перерозподіл крові, звужуються судини органів черевної порожнини, підвищується тонус венозних судин, трохи збільшується приплив крові до серця, поліпшується коронарний кровотік, кровопостачання мозку та легенів. Кардіотонічний ефект пов'язаний з адреносенсибілізуючою дією, посиленням процесів дихання, пов'язаних із процесом фосфориляції макроергічних з'єднань.

Фармакокінетика. Сульфокамфокаїн-Дарниця швидко всмоктується при підшкірному, внутрішньом'язовому, внутрішньовенному введенні. В організмі піддається окислюванню та кон'югації із глюкуроновою кислотою. Продукти метаболізму виділяються в основному нирками, при цьому сеча має запах препарату. Частково виводиться з видихуваним повітрям, через дихальні шляхи та з жовчю.

Фармацевтичні характеристики

основні фізико-хімічні властивості

прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей і захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка. По 2 мл в ампулах, по 10 ампул в упаковці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Місцезнаходження

Україна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.