Цитобиотект инструкция

Международное название:
Cytomegalovirus immunoglobulin
Торговая марка:
Цитобиотект
Условие продажи:
по рецепту

Цитобиотект инструкция по применению

Производитель:
ПрАТ "Біофарма", м. Київ, Україна
Международное название:
Cytomegalovirus immunoglobulin
Код АТС:
J06BB
Регистрация:
№ 544/11-300200000 от 2011-02-21 до 2015-10-12
Приказ:
№479 от 2013-06-07 до 2015-10-12
Состав:
імуноглобулін - антитіла, специфічні до цитомегаловірусу, активність яких визначається в міжнародних одиницях (МО) і складає не менше 50 МО на 1 мл для 5 % розчину і не менше 100 МО на 1 мл – для 10 % розчину препарату; імуноглобулін складає не менше 95% від загальної кількості білку, що входить до складу препарату (0,05 г/мл - в 5% розчині і 0,1 г/мл - в 10% розчині)
Условие продажи:
по рецепту

ІНСТРУКЦІЯ

про застосування медичного імунобіологічного препарату

ЦИТОБІОТЕКТ®/ СУ TOBIOTECTU М®

(імуноглобулін антицитомегалові русни й людини

рідкий для внутрішньовенного введения)

Загальна характеристика

Міжнародна непатентована назва: cytomegalovirus immunoglobulin.

Основні властивості: препарат є імунологічно активною білковою фракцією, виділеною з сироватки або плазми крові людини, очищеної етиловим спиртом і. концентрованої методом фракціонування, яка пройшла стадію вірусної інактивації сольвент-детергеніним методом. Прозора або з незначною опалесценцією, безбарвна або жовтувата рідина. При зберіганні можлива поява незначного осаду, що зникає при струшуванні.

Містить антитіла до цитомегаловірусу. Препарат не містить консерванту та антибіотиків, в ньому відсутні поверхневий антиген вірусу гепатиту В, антитіла до ВЇЛ-1, ВІЛ-2, до вірусу гепатиту С.

Якісний

та кількісний склад

Діюча речовина: імуноглобулін - антитіла, специфічні до цитомегаловірусу, активність яких визначається в міжнародних одиницях (МО) і складає не менше 50 МО на 1 мл для 5 % розчину і не менше 100 МО на 1 мл - для 10 % розчину препарату; імуноглобулін складає не менше 95% від загальної кількості білку, що входить до складу препарату (0,05 г/мл - в 5% розчині і 0,1 г/мл - в 10% розчині);

Допоміжні речовини: гліцин (глікокол, кислота амінооцтова), натрію хлорид, глюкоза.

Форма випуску

Розчин.

Код АТС: І06В В09. Специфічні імуноглобуліни. Цитомегаловірусний імуноглобулін.

Імунологічні і біологічні властивості

Активним компонентом, препарату є антитіла, специфічні до цитомегаловірусу. Специфічна активність препарату зумовлена віруснейтралізуючою дією антитіл, імуноглобулін О підвищує неспецифічну резистентність організму. Препарат виявляє антитілозалежну клітинну цитотоксичність стосовно вїрус-інфікованої клітини.

Показання до застосування. Лікування цитомегаловірусної інфекції пацієнтів із імуносупресією, в тому числі після трансплантацій. Терапія гострої цитомегаловірусної інфекції у пацієнтів з імунодефіцитом, наприклад новонароджених, а також у пацієнтів із медикаментозною імуносупресією або імунодефіцитом, викликаним іншими причинами, у тому числі СНІДом.

Спосіб застосування і дози. Терапія маніфестуючої цитомегаловірусної інфекції: 1 мл (100 МО)/кг/добу (10% розчину) або 2 мл (100 МО)/кг/добу (5% розчину) кожні 2 дні до зникнення клінічних симптомів.

При трансплантації введення слід починати в день трансплантації, а при пересадці кісткового мозку - в день напередодні трансплантації. Профілактика цитомегаловірусної інфекції проводиться одноразово в дозі 1 мл (100 МО)/кг/добу (10% розчину) або 2 мл (100 МО)/кг/добу (5% розчину). У ЦМВ-серопозитивних пацієнтів профілактику починають за 10 днів до трансплантат. Курс - 6 одноразових доз з інтервалом у 2-3 тижні.

Побічна дія. В окремих випадках, зокрема, при недотриманні рекомендацій стосовно швидкості введення препарату можуть розвинутися алергічні реакції різного типу, а у пацієнтів з підвищеною чутливістю до білків крові людини – анафілактичний шок.

Протипоказання. Гіперчутливість до імуноглобуліну людини, селективний дефіцит імуноглобуліну А і наявність антитіл проти Ig А.

Особливості

застосування. Препарат слід вводити тільки в умовах маніпуляційного кабінету. Протягом всього періоду інфузії і не менше 20 хв. після її закінчення пацієнт повинен знаходитися під контролем лікаря. Перед введенням препарат слід витримати при кімнатній температурі протягом 2 годин. Вводити тільки прозорий розчин.

Для введення препарату необхідно використовувати окрему систему. Перед введенням препарат слід розвести 0,9% розчином натрію хлориду; у отриманий розчин не слід додавати інші лікарські препарати, щоб уникнути зміни концентрації електроліту, денатурування білка і випадіння його в осад. Після введення імуноглобуліну необхідно щодня контролювати рівень креатинину протягом 2 днів.

Препарат знижує активність ослаблених живих вакцин проти кору, краснухи, епідемічного паротиту, вітряної віспи. При введенні в перші 2 тижні після вакцинації проти кору; краснухи, паротиту, щеплення вказаними, вакцинами, слід повторити не раніше, ніж через 3 місяці.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Відсутність ризику застосування даного препарату під час вагітності, не досліджувалася тому в період вагітності і лактації його слід використовувати з обережністю, хоча тривалий досвід застосування імуноглобулінів не дозволяє очікувати ніякого шкідливого впливу на перебіг вагітності, а також на плід та новонародженого.

Несумісність

. Не досліджувалась.

Передозування

. Не досліджувалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не досліджувалась.

Умови зберігання

У сухому, захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8°С.

Термін придатності

2 роки.

Умови відпуску

. За рецептом.

Пакування

По 10 мл, 25 мл або 50 мл препарату (5% розчин або 10% розчин) у пляшці, по 1 пляшці у пачці. По 10 мл препарату (5% розчин або 10% розчин) у флаконі, по 1 флакону у пачці.

Виробник

. ПрАТ «БІОФАРМА».

Адреса: Україна, 0368, м. Київ, вул. М Амосова. 9. тел. (044) 275-16-04, (044) 275-91-50, (044) 521- 15-39.