Цитовир-3 инструкция

Торговая марка:
Цитовир-3
Условие продажи:
без рецепта

Цитовир-3 инструкция по применению

Производитель:
ЗАТ «Медико-біологічний науково-виробничий комплекс «Цитомед», Російська Федерація
Международное название:
Код АТС:
L03AX
Регистрация:
№ UA/12580/01/01 от 2012-11-16 до 2017-11-16
Приказ:
№783 от 2013-09-06 до 2017-11-16
Состав:
альфа-глутаміл-триптофан натрію (тимоген® натрію) 0,5 мг; кислота аскорбінова 50 мг; бендазолу гідрохлорид (дибазол) 20 мг
Условие продажи:
без рецепта

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦИТОВІР®-3

( CYTOVIR ® -3)

Склад лікарського засобу

діючі речовини:

альфа-глутаміл-триптофан натрію (тимоген® натрію) 0,5 мг;

кислота аскорбінова 50 мг;

бендазолу гідрохлорид (дибазол) 20 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат; кальцію стеарат;

оболонка капсули: желатин, титану діоксид (Е 171);

барвники: захід жовтий FCF (Е 110), азорубін (Е 122).

Лікарська форма

Капсули.

Тверді желатинові капсули № 3, корпус білого кольору і кришечка жовтогарячого кольору.

Вміст капсули – порошок білого або майже білого кольору без запаху.

Назва і місце знаходження виробника

ЗАТ «Медико-біологічний науково-виробничий комплекс «Цитомед».

Російська Федерація, 191023, м. Санкт-Петербург, пров. Мучний, буд. 2.

Фармакотерапевтична група

Імуностимулятори.

Код АТС L 03А Х.

Препарат є засобом етіотропної та імуностимулюючої терапії, чинить противірусну дію відносно вірусів грипу А і В та інших вірусів, що спричинюють гострі респіраторні вірусні захворювання. Бендазол індукує в організмі вироблення ендогенного інтерферону, чинить імуностимулюючу дію (нормалізує імунну відповідь організму).

Ферменти, вироблення яких індукується інтерфероном у клітинах різних органів, інгібують реплікацію вірусів. Альфа-глутаміл-триптофан (тимоген) є синергістом імуностимулюючої дії бендазолу, нормалізуючи Т-клітинну ланку імунітету.

Аскорбінова кислота активує гуморальну ланку імунітету; нормалізує проникність капілярів, зменшуючи тим самим запалення; проявляє антиоксидантні властивості, нейтралізуючи кисневі радикали, які супроводжують запальний процес; підвищує стійкість організму до інфекції.

При прийомі внутрішньо препарат повністю всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Біодоступність бендазолу – близько 80 %, альфа-глутаміл-триптофану – не більше 15 %, аскорбінової кислоти – 90 %.

Метаболіти аскорбінової кислоти і бендазолу виводяться з сечею. Альфа-глутаміл-триптофан під впливом пептидаз розщеплюється на L-глутамінову кислоту і L-триптофан, які використовуються організмом у пептидному синтезі.

Показання для застосування

Профілактика та комплексна терапія грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій у дорослих і дітей віком від 12 років.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Захворювання, що протікають зі зниженням м’язового тонусу, судомним синдромом. Тяжка серцева недостатність. Артеріальна гіпотензія. Тромбоз, схильніть до тромбозів, тромбофлебіт. Тяжкі захворювання нирок. Хронічний нефрит з набряками і порушенням азотовидільної функції нирок. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки, що супроводжується кровотечею. Цукровий діабет.

Особливі застереження

Препарат містить лактозу, тому необхідно утримуватися від застосування його хворим з непереносимістю галактози, лактозною недостатністю або порушенням всмоктування глюкози – галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі

з іншими механізмами.

Під час лікування слід дотримуватися обережності при управлінні транспортними засобами та роботі зі складними механізмами, а у разі виникнення запаморочення утриматися від потенційно небезпечних видів діяльності, які вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років

Спосіб застосування та дози

Схеми лікувального та профілактичного застосування ідентичні.

Приймають внутрішньо за 30 хвилин до їди.

Дорослим і дітям віком від 12 років - по 1 капсулі 3 рази на день.

Курс лікування – 4 дні. Профілактичний курс при необхідності повторюють через 3-4 тижні.

Передозування

Симптоми: короткочасне зниження артеріального тиску, підвищена пітливість, відчуття жару, запаморочення, нудота, легкий головний біль.

При виникненні вищезазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря.

Необхідний контроль за функцією нирок, артеріальним тиском і концентрацією глюкози в крові.

Лікування симптоматичне.

Побічні реакції

З боку травної системи: печія, нудота;

з боку сечовидільної системи: ушкодження гломерулярного апарату нирок, кристалурія, утворення уратних, та/або оксалатних конкрементів у нирках і сечовивідних шляхах;

алергічні реакції: свербіж, гіперемія, шкірні висипання, набряк Квінке, кропив'янка; іноді - анафілактичний шок за наявності сенсибілізації;

з боку ендокринної системи: ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету;

з боку серцево-судинної системи: відчуття серцебиття, біль у ділянці серця, при тривалому застосуванні - погіршення показників ЕКГ у зв'язку зі зменшенням серцевих викидів, зниження артеріального тиску, дистрофія міокарда;

з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров’яних тілець може спричинити гемоліз еритроцитів;

з боку нервової системи: підвищена збудливість, порушення сну, головний біль, запаморочення;

з боку дихальної системи: сухий кашель, нежить, ускладнене дихання;

з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді;

загальні порушення: відчуття жару, підвищене потовиділення, почервоніння обличчя, реакції гіперчутливості.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодії альфа-глутаміл-триптофану з лікарськими засобами не виявлено.

Дибазол посилює гіпотензивну дію гіпотензивних і діуретичних лікарських засобів.

Фентоламін посилює гіпотензивну дію дибазолу.

Аскорбінова кислота підвищує концентрацію в крові бензилпеніциліну та тетрациклінів. Покращує всмоктування в кишечнику препаратів заліза. Знижує ефективність гепарину та непрямих антикоагулянтів. Ацетилсаліцилова кислота (АСК), пероральні контрацептиви, свіжі соки та лужні напої знижують всмоктування та засвоєння. При одночасному застосуванні з АСК підвищується виділення із сечею аскорбінової кислоти і знижується виділення АСК. АСК знижує абсорбцію аскорбінової кислоти приблизно на 30 %. Аскорбінова кислота збільшує ризик розвитку кристалурії при лікуванні саліцилатами та сульфаніламідами короткої дії, уповільнює виведення нирками кислот, збільшує виведення лікарських засобів, які мають лужну реакцію (в тому числі алкалоїдів), знижує концентрацію в крові пероральних контрацептивів. При одночасному застосуванні зменшує хронотропну дію ізопрепаліну.

Зменшує терапевтичну дію антипсихотичних лікарських засобів (нейролептиків) - похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну та трициклічних антидепресантів. Барбітурати і примідон підвищують виведення аскорбінової кислоти із сечею.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С, в оригінальній упаковці.

Упаковка.

По 12 капсул у блістері. Один блістер в пачці з картону.
По 12 капсул у пластиковому контейнері об'ємом 10, 20 або 30 мл , з пробкою з ущільнюючим елементом та пластиковою кришкою з контролем першого розкриття. 1 контейнер у пачці з картону.

Категорія відпуску

Без рецепта.