Фамулан инструкция

Торговая марка:
Фамулан
Условие продажи:
без рецепта

Фамулан инструкция по применению

Производитель:
Ріхард Біттнер АГ, Австрія
Международное название:
Код АТС:
Регистрация:
№ UA/14131/01/01 от 2014-12-25 до 2019-12-25
Приказ:
№1006 от 2014-12-25 до 2019-12-25
Состав:
100 мл містять: Allium cepa D1 3 мл, Euphrasia D6 10 мл, Sabadilla D6 10 мл, Kalium iodatum D12 10 мл, Arsenicum album D12 10мл
Условие продажи:
без рецепта

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

ФАМУЛАН Ò

( FАMULAN Ò )

Склад

діючі речовини: 100 мл містять: Allium cepa D1 3 мл, Euphrasia D6 10 мл, Sabadilla D6 10 мл, Kalium iodatum D12 10 мл, Arsenicum album D12 10мл;

допоміжна речовина: етанол 43%.

1 мл розчину містить 25 крапель.

Лікарська форма

Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, від безбарвного до ледь жовтуватого кольору рідина з легким запахом цибулі.

Фармакотерапевтична група

Комплексний гомеопатичний препарат.

Фармакологічні властивості

Препарат чинить виражену системну дію, що зумовлена протиалергічним, протизапальним та антигістамінним ефектами.

При алергічному риніті, кон’юнктивіті, сінній гарячці протиалергічна дія препарату спрямована на зменшення вазодилатації, усунення закладеності носа, зменшення ринореї та сльозотечі, свербежу у носі та очах.

Антигістамінна дія препарату полягає в зменшенні більш ніж у 2-2,5 раза вивільнення гістаміну, внаслідок чого нормалізується його вплив на слизові оболонки і тканини: швидко зникають такі симптоми, як свербіж, чхання, виділення з носа.

Препарат пригнічує розвиток як ранньої, так і пізньої фази запалення: зменшує виділення медіаторів запалення і токсичних протеїнів, вільних радикалів і, таким чином, ефективно запобігає хронізації запального процесу та виникненню загострень.

Захищає слизові оболонки, нормалізує прохідність дихальних шляхів, відновлює нюх та знижує чутливість слизових оболонок носа і очей до подразників та алергенів.

Препарат зменшує реакцію слизових оболонок, що виникає на подразники, такі як сильні запахи, тютюновий дим, а також на фізичне навантаження, зміну температури навколишнього повітря і, таким чином, запобігає сльозотечі, закладеності носа, чханню, свербежу у носі, горлі та очах.

Клінічні характеристики

Показання

.

Алергічні захворювання різної етіології та їx прояви:

  • алергічний риніт (чхання, ринорея, набряк слизової оболонки та закладеність носа);
  • алергічний кон’юнктивіт (свербіж та відчуття піску в очах, гіперемія кон’юнктиви).

Протипоказання

Підвищена чутливість (алергія) до будь-якого компонента препарату.

Особливі заходи безпеки

Розчин для внутрішнього застосування, не допускати потрапляння в очі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Клінічно значуща взаємодія препарату Фамулан® з іншими лікарськими засобами не встановлена. Препарат можна комбінувати з будь-якими лікарськими засобами та методами лікування.

Особливості застосування

Оскільки Фамулан® містить рослинні та інші природні компоненти, при зберіганні можливі незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину, що не призводить до зниження ефективності препарату.

Застосування у період вагітності та годування груддю. Інформація щодо будь-якого ризику для плода та дитини від прийому препарату під час вагітності та годування груддю дотепер не зареєстрована. Препарат можна застосовувати у період вагітності та годування груддю за рекомендацією лікаря, якщо користь від застосування препарату переважає потенційний ризик для плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами, проте слід дотримуватися рекомендованої схеми застосування та не перевищувати максимальну добову дозу препарату. 1 крапля лікарського засобу містить приблизно 0,016 г етанолу.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти віком від 10 років : 7-10 крапель препарату в чистому вигляді або розведених в 1 столовій ложці води, приймати тричі на добу, за 30 хвилин до або через годину після їди.

В перші три дні лікування, а також у разі необхідності швидкого послаблення симптомів рекомендований прийом препарату кожні півгодини-годину по 7-10 крапель до покращання стану, але не більше 8 разів на добу, після чого перейти на звичайний прийом. Для підсилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

Курс лікування.

1-4 тижні, залежно від тривалості дії провокуючого фактора (контакту з алергеном) та тривалістю проявів алергії.

При вазомоторному риніті курс лікування становить 4-6 тижнів.

У разі необхідності курс можна повторити.

Діти. Препарат можна застосовувати дітям віком від 10 років.

Передозування

Випадки передозування не виявлені.

Побічні реакції

Не виявлені. У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та проконсультуватися з лікарем.

Термін придатності

5 років.

Умови зберігання

Лікарський засіб зберігати в щільно закритому флаконі, в оригінальній картонній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 20 або 50, або 100 мл у флаконах-крапельницях у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

Ріхард Біттнер АГ.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Оссіахерштрассе 7, А-9560 Фельдкірхен, Австрія.